Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 708946
Kurum Adı : Fatih Ortaokulu
Telefon : 434 5112019
Faks : 0
WEB Adresi : http://guroymakfatih.meb.k12.tr
Adres : Muş Caddesi, Bağlar Mahallesi, Fatih Ortaokulu 13800 Güroymak/BİTLİS

VİZYON
Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.

MİSYON
Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : Tam Gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30 15.25
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe merkezine 0 km. Okulumuz ilçe merkezinde yer almaktadır. İl merkezine, Tatvan ilçesine ve Muş Hava Alanına ortalama 30 dakika mesafededir.
Ulaşım : Adres: Muş Caddesi, Bağlar Mahallesi, Fatih İlkokulu 13800 Güroymak/BİTLİS
Yerleşim Yeri Bilgisi : İlçenin Toplam Yüzölçümü: 650 KM İlçenin Rakımı: 1320 Köy ve Mezra Sayısı: 26+8 Belde Sayısı: 2 Güroymak İklim yapısı genelde Bitlis İlinin Akdeniz kara iklimi geçiş özelliğine benzemekle beraber önemli değişiklikler gösterir. Kışları ve baharları özellikle yoğun sis nedeniyle güneşli gün sayısı azdır.